Objavljeno 14.12.2017

Kategorija : Župni listić

Godina XIV. Broj: 50/2017.

1. U ponedjeljak, 11. prosinca je osmi dan velike Devetnice Malome Isusu, pozivam vas da se pridružite zajednici „Prijatelja Malog Isusa“ – u 5:45 sati moli se krunica Djetetu Isusu, zatim sveta misa te nakon mise molitva Malom Isusu.

2. PRIJAVITE SVOJE BOLESNIKE ZA BOŽIĆNU ISPOVIJED U SAKRISTIJI IZA MISE ILI NAZOVITE U ŽUPNI URED DO SRIJEDE NA BROJ TEL. 01/ 6270 – 003

3. PROBA ŽUPNOG ZBORA - SRIJEDOM U 17 SATI, a DJECA I MLADI SUBOTOM U 10

4. PRIKUPLJANJE ČLANARINE ZA POGREBNO DRUŠTVO – Ponedjeljak, utorak i srijeda od 17-20 sati u STAROJ OPĆINI.

5. ŽUPNA SVETA BOŽIĆNA ISPOVIJED U KRAŠIĆU: PONEDJELJAK 18. XII.: od 17 -19 sati te UTORAK 19. XII. od 7:30 - 8:30 SATI

6. UDRUGA JASLIČARA JASKA JASTREBARSKO pozva Vas na otvorenje X. MEĐUNARODNE IZLOŽBE BOŽIĆNIH JASLICA koja će se održati u nedjelju, 17. prosinca 2017. godine s početkom u 19 sati, nakon Svete mise u 18 sati u Pastoralnom centru župe Sv. Nikole Biskupa, Jastrebarsko, Trg Kardinala Alojzija Stepinca 1.

7. U DVORANI OPĆINSKE VIJEĆNICE U KRAŠIĆU, DIJABETIČKO DRUŠTVO JASTREBARSKO VAS POZVA NA PREDAVANJE U PONEDJELJAK, 11. XII. s POČETKOM U 16:30 SATI NA TEMU: „DIJABETOPOROZA - MOGUĆNOST RANOG OTKRIVANJA OSTEOPOROZE I VAŽNOST NJEZINA LIJEČENJA“, gost predavač : dr.sc. IVO DUMIĆ – ČULE, dr. med.

***MADRIDSKI KARDINAL U MIRU U POSJETU KRAŠIĆU***

Kardinal Antonio María Rouco Varela, madridski nadbiskup u miru, posjetio je u petak 11. veljače 2022. Župu Presvetog Trojstva u Krašiću. Po dolasku u Krašić dočekao ga je domaći župnik vlč. Ivan Vučak.

Mons. Puljić predvodio središnje misno slavlje Stepinčeva u Krašiću

Predsjednik Hrvatske biskupske konferencije zadarski nadbiskup Želimir Puljić predslavio je središnju svečanu misu na spomendan bl. Alojzija Stepinca, u četvrtak 10. veljače, u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Krašiću.

ZAVRŠETAK DEVETNICE UOČI STEPINČEVA U KRAŠIĆU!

Koncelebrirano misno slavlje završetka devetnice za Stepinčevo u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću predvodio je u srijedu 9. veljače dekan Svetonedeljskoga dekanata i župnik Župe Bl. Alojzija Stepinca u Bestovju-Novakima-Rakitju preč. Božidar Cind

***OSMI DAN DEVETNICE***

Koncelebrirano misno slavlje osmoga dana devetnice i drugoga dana trodnevnice za Stepinčevo, u utorak 8. veljače, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću predvodio je dekan Krapinskoga dekanata i župnik Župe Uzvišenja sv. Križa – Začretje preč. Vladim

***SEDMI DAN DEVETNICE***

Umirovljeni varaždinski biskup Josip Mrzljak slavio je svečanu euharistiju sedmog dana devetnice i prvog dana trodnevnice za Stepinčevo u ponedjeljak 7. veljače u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću.

***Novi broj „Glasnika – godišnjaka postulature bl. Alojzija Stepinca“ ***

"GLASNIK" MOŽETE NABAVITI U ŽUPI KRAŠIĆ PO CIJENI OD 20,00 hrvatskih kuna!