Objavljeno 27.01.2021

SREDIŠNJA PROSLAVA STEPINČEVA BITI ĆE U ŽUPNOJ CRKVI PRESVETOG TROJSTVA U KRAŠIĆU

Središnja proslava Stepinčeva biti će u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću, u srijedu, 10. veljače 2021. na svečanoj svetoj misi s početkom u 10:30 sati koju će predslaviti mons. Giorgio Lingua, apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj.

Od ponedjeljka, 1. veljače do utorka 9. veljače 2021. godine, u 17:15 sati započet će pobožnost; bilo Križnog puta, Euharistijskog klanjanja ili Krunice, a u 18 sati slavit će se svečana sveta misa kao devetodnevna duhovna priprava za proslavu blagdana bl. Alojzija Stepinca, a bit će izravno prenošena u programu Laudato televizije.

Radosni smo što ćemo ove godine, u ljetu, proslaviti  još jednu lijepu veliku obljetnicu; 100. godišnjicu rođenja krašićkog župnika Josipa Vranekovića, čovjeka sveta života, nepokolebljive vjere, nade i ljubavi, supatnika bl. Alojzija Stepinca. Tom prigodom ćemo blagosloviti i otvoriti za sve hodočasnike novoobnovljen stari župni dvor u Krašiću: Spomen dom bl. Alojzija Stepinca“.

Srdačno pozivam sve vjernike da, prema svojim mogućnostima, uz pridržavanje svih epidemioloških mjera, pohode župu Krašić u terminu kada će im to najbolje odgovarati, bilo sa svojom Župom bilo osobno.

Za bilo kakvo pitanje, stojim Vam na raspolaganju, te me slobodno možete kontaktirati na broj mobitela; 099 417 0098.

Od srca Vam zahvaljujem i u Gospodinu pozdravljam!

Biskup Šaško blagoslovio Spomen-dom bl. Alojzija Stepinca u Krašiću

Blagoslov obnovljenog Spomen-doma bl. Alojzija Stepinca u nedjelju u Krašiću

Vlč. Vučak: "Stepinčeve sobe mjesto su gdje se upija njegova svetost"

BLAGOSLOV "SPOMEN DOMA BL.ALOJZIJA STEPINCA" I OTVARANJE KUĆE ZA HODOČASNIKE