Objavljeno 24.01.2019

Predsjednica u Krašiću: Život Alojzija Stepinca treba biti svjetlo našim djelima

U nastavku drugog dana boravka u Zagrebačkoj županiji predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović obišla je i Krašić, gdje su je na centralnom trgu ispred crkve Presvetog Trojstva dočekali načelnik Josip Petković Fajnik, njegov zamjenik Josip Špoljar, velečasni Ivan Vučak te članovi KUD-a Josip Torbar.

Tom prilikom predsjednica je ispred spomenika blaženom kardinalu Alojziju Stepincu položila cvijeće, nakon čega obišla crkvu Presvetog Trojstva te spomen-sobu blaženog kardinala Alojzija Stepinca s čijim ju je životom detaljnije upoznao velečasni Ivan Vučak.

- U spomen na posjet Krašiću, zavičaju blaženog kardinala Alojzija Stepinca, koji se, u vremenima bremenitim nesrećama, ratovima i nasiljem, zalagao za život i ljudsko dostojanstvo svakog djeteta i čovjeka, izražavam uvjerenje kako će njegova ljubav prema čovjeku i svjedočanstvo istine zauvijek ostati živi dio naše duhovne baštine i svjetlo našim djelima za dobro hrvatskog naroda i Domovine- upisala je predsjednica Grabar-Kitarović u knjigu dojmova, nakon obilaska spomen sobe.

Devetnica uoči proslave blagdana bl. Alojzija Stepinca u Krašiću, 2019.

ŽUPLJANI ŽUPE KRAŠIĆ HODOČASTILI U SVETU ZEMLJU

Proslava 20. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca u njegovoj rodnoj župi u Krašiću

Župljani Krašića na otvaranju postupka beatifikacije s. Žarke i njezinih susestara u Gospiću

U srijedu, 16. svibnja 2018. godine, točno 72 godine od mučeničke smrti sestre Žarke Julijane Ivasić, njezina rodna župa Krašić hodočastila je na njezin grob u Gospić te sudjelovala na svečanoj svetoj misi koju je predslavio preuzvišeni gospodin biskup, m