Objavljeno 12.02.2022

***MADRIDSKI KARDINAL U MIRU U POSJETU KRAŠIĆU***

Kardinal Antonio María Rouco Varela, madridski nadbiskup u miru, posjetio je u petak 11. veljače 2022. Župu Presvetog Trojstva u Krašiću. Po dolasku u Krašić dočekao ga je domaći župnik vlč. Ivan Vučak.

U župnoj crkvi kardinal Rouco Varela slavio je svetu misu na pretkoncilskom oltaru, na kojem je svete mise služio bl. Alojzije Stepinac, u zajedništvu s preč. Manuelom Arostegijem Esnaolom i pročelnikom Tiskovnog ureda i vicepostulatorom za kauze beatifikacije i kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije preč. Tomislavom Hačkom. Kardinal Rouco Varela misu je služio na čast bl. Alojziju Stepincu na nakanu za Hrvatsku i hrvatski narod.

Nakon svete mise kardinal Rouco Varela ostao je u kratkoj molitvi ispred Svetohraništa na klecalu blaženoga Alojzija Stepinca. Ispred moći Blaženika Kardinal je potom izmolio molitvu Anđeo Gospodnji u zajedništvu s prisutnim svećenicima: preč. Manuelom Arostegijem Esnaolom; preč. Ivicom Budinšćakom, preč. Tomislavom Hačkom i vlč. Ivanom Vučakom. Uslijedio je posjet Spomen-domu bl. Alojzija Stepinca, koji je obnovljen i blagoslovljen u jesen prošle godine.

Kardinal Rouco Varela tijekom svoga posjeta Hrvatskoj obišao je zagrebačku katedralu i Nadbiskupski dvor te je sudjelovao u svečanom misnom slavlju proslave Stepinčeva na Trgu ispred Katedrale.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

Foto: vlč. Ivan Vučak

***MADRIDSKI KARDINAL U MIRU U POSJETU KRAŠIĆU***

Mons. Puljić predvodio središnje misno slavlje Stepinčeva u Krašiću

Predsjednik Hrvatske biskupske konferencije zadarski nadbiskup Želimir Puljić predslavio je središnju svečanu misu na spomendan bl. Alojzija Stepinca, u četvrtak 10. veljače, u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Krašiću.

ZAVRŠETAK DEVETNICE UOČI STEPINČEVA U KRAŠIĆU!

Koncelebrirano misno slavlje završetka devetnice za Stepinčevo u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću predvodio je u srijedu 9. veljače dekan Svetonedeljskoga dekanata i župnik Župe Bl. Alojzija Stepinca u Bestovju-Novakima-Rakitju preč. Božidar Cind

***OSMI DAN DEVETNICE***

Koncelebrirano misno slavlje osmoga dana devetnice i drugoga dana trodnevnice za Stepinčevo, u utorak 8. veljače, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću predvodio je dekan Krapinskoga dekanata i župnik Župe Uzvišenja sv. Križa – Začretje preč. Vladim

***SEDMI DAN DEVETNICE***

Umirovljeni varaždinski biskup Josip Mrzljak slavio je svečanu euharistiju sedmog dana devetnice i prvog dana trodnevnice za Stepinčevo u ponedjeljak 7. veljače u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću.

***Novi broj „Glasnika – godišnjaka postulature bl. Alojzija Stepinca“ ***

"GLASNIK" MOŽETE NABAVITI U ŽUPI KRAŠIĆ PO CIJENI OD 20,00 hrvatskih kuna!