Objavljeno 19.11.2020

KRAŠIĆ ZA VUKOVAR

U predvečerje 18. studenog 2020. god. u Krašiću je obilježen Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje te 112. rođendan časne sestre Žarke Julijane Ivasić.

Vjernici su se okupili u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću u kojoj je prvo uslijedila sveta krunica i litanije BDM, nakon toga su se uputili na središnji krašićki Trg gdje je uslijedila molitva i zajedničko paljenje svijeća za sve žrtve. Molitvu i svečanu svetu misu predvodio je vlč. Ivan Vučak u koncelebraciji s domaćim sinom župe preč. Stjepanom Penić. Na početku misnog slavlja vlč. Vučak pozdravio je prisutne časne sestre Družbe sestara sv. Vinka Paulskog, hodočasnike i domaće župljane.

U svojoj homiliji posebno je stavio naglasak na citat najsvijetlijeg lika crkve u Hrvata bl. Alojzija Stepinca: "Ili smo katolici ili nismo. Ako jesmo tada se naša vjera mora očitovati na svim područjima našega života."

Ne možemo biti katolici u crkvi, a na ulici živjeti po instinktu osobnog raspoloženja. Tim citatom vodio se i živio ne samo bl.Alojzije Stepinac, nego i č.s. Žarka Julijana Ivasić, ali i svi oni muškarci koji su svojevoljno, odlučno i hrabro stavili pušku na leđa i krenuli u nepoznato. Nisu bili sebični niti mislili na sebe niti u jednom trenutku ne go su išli u borbu za svoju vjeru, svoju domovinu i svoj hrvatski narod. Nakon svete mise uslijedio je prigodni koncert ansambla "Projekt Lazaraus“.

Biskup Šaško blagoslovio Spomen-dom bl. Alojzija Stepinca u Krašiću

Blagoslov obnovljenog Spomen-doma bl. Alojzija Stepinca u nedjelju u Krašiću

Vlč. Vučak: "Stepinčeve sobe mjesto su gdje se upija njegova svetost"

BLAGOSLOV "SPOMEN DOMA BL.ALOJZIJA STEPINCA" I OTVARANJE KUĆE ZA HODOČASNIKE