Objavljeno 01.04.2019

Biskup Gorski krstio Viktora, sedmo dijete u obitelji Švalj

U nedjelju 31. ožujka 2019. godine popodnevnoj svetoj misi u 11 sati u našoj župnoj krašićkoj crkvi prisustvovao je novi član obitelji Švalj te novi član krašićke župne i kršćanske zajednice.

Obitelj Švalj krstila je svoje sedmo dijete i dodijelili mu ime Viktor, u prisustvu mnogobrojnih članova krašićke župe i posjetitelja, u krugu prijatelja, vjernika i obitelji.

Misu je predvodio pomoćni biskup zagrebački mons. Mijo Gorski uz kojega je bio naš župnik vlč. Ivan Vučak i član obitelji Švalj-Pužin preč. Zlatko Golubić župnik župe sv. Marije na Dolcu u Zagrebu.

U propovijedi mons. Gorskog za razmišljanje je najupečatljivija ostala zaključna rečenica: "Roditelji, ne zatvarajte vrata svojoj djeci, ostavite im mogućnost da se vrate!" Tu poruku svatko može shvatiti na vlastiti način, ali dakako ponajprije ima široku poruku - nikada ne bismo smjeli zatvarati ta jedna „figurativna“ vrata našeg srca, naše duše bilo kome.

Naša nas divna kršćanska vjera uči dvije bazične i rekli bismo najbitnije smjernice za život  - „Ljubi gospodina Boga svoga“ i „Ljubi svoga bližnjega“. Upravo se o tome i radi ovdje. To je bit propovijedi i evanđelja koje smo slušali, ljubiti svakoga i oprostiti svakome ma koliko u našim očima pogriješio.

Svatko od nas pogriješi i kad-tad shvati što je učinio i baš nam je tada potreban oprost, tada moramo priznati da smo pogriješili i pokajati se, vratiti se u okrilje svoje „obitelji“, vratiti se u naručje Gospodnje, pod okrilje Onog tko nas nikada neće napustiti dokle god imamo vjeru u njega i vjeru u sebe i svakog čovjeka, jer svaki je čovjek u očima Božjim njegovo dijete.

Švalj Dominik

Zavjetni dar za uslišani zagovor bl. Alojziju Stepincu

Dodajmo ovoj lijepoj vijesti da je u nedjelju u Krašić hodočastila obitelj Vitić koja je donijela svoj zavjetni dar u zahvalnost za dar uslišanja molitava po zagovoru bl. Alojzija Stepinca. Po njegovom zagovoru, obitelj Vitić uspjela se izboriti za pravdu u dugogodišnjem sudskom procesu.

Vlč. Ivan Vučak najavio životopis o župniku Vranekoviću, bliskom Stepinčevom suradniku

Pokojni krašićki župnik i jedan od najbližih suradnika bl. Alojzija Stepinca, vlč. Josip Vraneković, rođen je 16. ožujka 1921., prije točno 100 godina. Povodom njegova rođenja u Župi Presvetog Trojstva u Krašiću će se održati proslava 21. ožujka, u sklopu

Papa primio u audijenciju nuncija Giorgia Linguu

Papa Franjo primio je u četvrtak 18. veljače u audijenciju apostolskog nuncija u Republici Hrvatskoj nadbiskupa Giorgia Linguu. Tim povodom Vatican News je objavio s nuncijem intervju u kojem je mons. Lingua, među ostalim, rekao kako Hrvati gaje veliku lj

Nuncij Lingua predvodio proslavu Stepinčeva u Krašiću

Na 61. obljetnicu smrti blaženog kardinala Alojzija Stepinca, u srijedu 10. veljače, u Župi Presvetoga Trojstva u Krašiću središnje svečano misno slavlje predvodio je apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj nadbiskup Giorgio Lingua.

STEPINČEVO 2021. RASPORED MISA

Osmi dan devetnice uoči Stepinčeva u Krašiću

Misno slavlje osmoga dana devetnice uoči Stepinčeva u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Krašiću predvodio je 8. veljače krapinski dekan i župnik Župe Uzvišenja sv. Križa u Svetom Križu Začretju preč. Vladimir Drnetić.

Mons. Svalina: Isusova nagrada strpljivima i ustrajnima uvijek je veća od trenutačnih problema i poteškoća

Misno slavlje sedmoga dana devetnice uoči Stepinčeva u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Krašiću predvodio je 7. veljače ravnatelj Hrvatskoga Caritasa i Hrvatske katoličke mreže mons. Fabijan Svalina u koncelebraciji sa svećenicima Jastrebarskoga dekanat