Objavljeno 17.08.2020

***BICIKLOM KROZ HRVATSKU ZA SPOMEN DOM BL. ALOJZIJA STEPINCA U KRAŠIĆU!"

Dragi štovatelji bl. Alojzija Stepinca, sutra na svetkovinu Marijinog Uznesenja na Nebo- Veliku Gospu- dvojica naših hrvatskih branitelja kreću na daleki put po našoj Domovini Hrvatskoj - od Iloka preko Zagreba, Varaždina, Umaga do Dubrovnika pa nazad do našega Krašića- put od 2200 km u čast bl. Alojzija Stepinca za pomoć pri obnovi našeg "Spomen doma"!

Stavimo u svoje molitve naše drage bicikliste:
gospodina Antu Duvnjaka predsjednika Udruge Lučonoše i gospodina  Željko Magdić prvog hrvatskog redarstvenika u Domovinskom ratu!
Neka ih na njihovom putu prati zagovor Majke Božje- Kraljice Hrvata, zagovor bl. Alojzija Stepinca te blagoslov Boga živoga!

Ivan

KRAŠIĆ ZA VUKOVAR

U predvečerje 18. studenog 2020. god. u Krašiću je obilježen Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje te 112. rođendan časne sestre Žarke Julijane Ivasić.

Pozivom na broj 060 9006 sudjelujte u obnovi spomen doma blaženoga Alojzija Stepinca u Krašiću

Krašić, 15. listopada 2020. – Nakon što su tragovi vremena postali sve očitiji na jednom od simbola ustrajanja u vjeri i ljubavi prema domovini i ljudima - spomen domu blaženog Alojzija Stepinca u Krašiću, u kojem je proveo posljednje godine svoga život

Župa Krašić svečano proslavila 22. obljetnicu proglašenja Alojzija Stepinca blaženim

Župa Presvetog Trojstva u Krašiću proslavila je 22. obljetnicu proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca trima posebnim događajima.

***BICIKLOM KROZ HRVATSKU ZA SPOMEN DOM BL. ALOJZIJA STEPINCA U KRAŠIĆU!"

U Krašiću svečano proslavljen 122. rođendan blaženoga Alojzija Stepinca

U petak 8. svibnja 2020. svečanom svetom misom proslavljen je 122. rođendan blaženog Alojzija Stepinca u njegovoj rodnoj župi u Krašiću, kao i dan Općine Krašić te Osnovne škole bl. Alojzija Stepinca.