Objavljeno 05.02.2018

Kategorija : Župna događanja

Proslavljen četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva u Krašiću

U ponedjeljak 5. veljače 2018. u Župi Presvetog Trojstva – Krašić proslavljen je četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva i proslave 20. obljetnice proglašenja kardinala Alojzija blaženim.

Uz prisutne župljane, zajedništvu su se pridružili i vjernici hodočasnici iz Novozagrebačkog dekanata.

U 17 sati započeo je križni put na otvorenom pored župne crkve. Prisutni vjernici tijekom križnog puta razmatrali su o životu našega blaženika, pastira zagrebačke Crkve, kardinala Alojzija Stepinca u vrijeme uzništva u Lepoglavi i rodnom Krašiću.

Euharistijsko slavlje u 18 sati predvodio je dekan preč. Ivan Topolnjak u koncelebraciji sa svećenicima dekanata. Slavlje je svojim pjevanjem uveličao mješoviti zbor Župe Tijela Kristova – Sopot. Preč. Topolnjak u homiliji je naglasio da je važno imati čvrstu i postojanu vjeru po uzoru na blaženog Alojzija i naše pretke, koji su u teškim društvenim okolnostima zadržali snažan vjernički stav i pouzdanje u Boga.

Na svršetku euharistijskog slavlja nazočnim vjernicima obratio se vlč. Ivan Vučak, upravitelj župe u Krašiću te ih upoznao s nekoliko važnih crtica iz života blaženog Alojzija. Nakon euharistijskog slavlja, okupljeni župljani zadržali su se u zajedničkom druženju s hodočasnicima u prostoru župnog dvora.

Predvođeni svojim župnicima, vjernici Novozagrebačkog dekanata još od 1974. godine redovito hodočaste u Krašić, to iznimno mjesto Božje prisutnosti po svetosti života našega Blaženika. (IV)

Varaždinski biskup u miru mons. Mrzljak u Krašiću proslavio 50 godina svećeništva

Mons. Josip Mrzljak, biskup u miru, a donedavni varaždinski biskup, u subotu 30. studenoga proslavio je 50 godina svećeništva

Misa Zahvalnica i završetak hodočasničke godine u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru

U nedjelju, 27. listopada 2019., proslavljena je misa Zahvalnica i završetak hodočasničke godine u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru, najstarijem svetištu sjeverozapadne Hrvatske.

Hodočašće Nadbiskupske klasične gimnazije u Karlovac i Krašić

Održan 7. hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću

Održan 7. hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću U Krašiću, rodnoj župi hrvatskog blaženika Alojzija Stepinca, u subotu 19. listopada održan je sedmi susret hrvatskih i slovenskih katolika.

U Krašiću proslavljena 25. obljetnica svećeništva vlč. Darka Pužina

Svečanim euharistijskim slavljem u nedjelju 7. srpnja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću, svečano je proslavljena 25. obljetnica svećeništva vlč. Darka Pužina.

Cvjetnica u Krašiću!

Procesijom i misnim slavljem, kao i diljem domovine proslavljen blagdan Cvjetnice.