Objavljeno 09.04.2018

Kategorija : Župna događanja

POGLAVARI I BOGOSLOVI SJEMENIŠTA "REDEMPTORIS MATER" POSJETILI KRAŠIĆ

Poglavari s bogoslovima biskupijskih misijskih sjemeništa "Redemptoris mater" iz Pule i Sarajeva u nedjelju 8. travnja 2018. posjetili su Krašić i sudjelovali na svetoj misi u 11 sati.

Bogoslovi, iz ukupno trinaest različitih zemalja, predvođeni rektorom don Piergiorgiom De Angelisom i vicerektorom Jostom Mezegom u sklopu uskrsnog hodočašća pod nazivom "put u Emaus" pohodili su spomen sobe blaženog Alojzija Stepinca te slavili svetu misu u krašićkoj župnoj crkvi. Bogoslovima se posebno dojmila jednostavnost bl. Alojzija Stepinca te njegova ljubav prema Crkvi.

Rektor Piergiorg De Angelis u svojoj homiliji naglasio je veliku Božju ljubav prema nama ljudima istaknuvši kako su prve riječi Isusa Krista koje je izrekao  svojim apostolima bile „Mir Vama“ pokazavši im rane svojih ruku i boka kao dokaz te prevelike ljubavi.

Bogoslovi su na oduševljenje mnogih vjernika, a posebno malog Brune Perina koji se toga dana krstio, otpjevali uskrsne pjesme dok je jedan od njih, đakon Boško Čatlak i posvjedočio o svome obraćenju te putu prema prezbiteratu.

Nakon svete mise, bogoslovi i poglavari uputili su se do spomenika bl. Alojzija Stepinca gdje su pjevali i plesali Bogu na slavu.

Katarina Stepinac, župna medijska suradnica

Pozivom na broj 060 9006 sudjelujte u obnovi spomen doma blaženoga Alojzija Stepinca u Krašiću

Krašić, 15. listopada 2020. – Nakon što su tragovi vremena postali sve očitiji na jednom od simbola ustrajanja u vjeri i ljubavi prema domovini i ljudima - spomen domu blaženog Alojzija Stepinca u Krašiću, u kojem je proveo posljednje godine svoga život

Župa Krašić svečano proslavila 22. obljetnicu proglašenja Alojzija Stepinca blaženim

Župa Presvetog Trojstva u Krašiću proslavila je 22. obljetnicu proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca trima posebnim događajima.

***BICIKLOM KROZ HRVATSKU ZA SPOMEN DOM BL. ALOJZIJA STEPINCA U KRAŠIĆU!"

U Krašiću svečano proslavljen 122. rođendan blaženoga Alojzija Stepinca

U petak 8. svibnja 2020. svečanom svetom misom proslavljen je 122. rođendan blaženog Alojzija Stepinca u njegovoj rodnoj župi u Krašiću, kao i dan Općine Krašić te Osnovne škole bl. Alojzija Stepinca.

Sjemeništarci hodočastili bl. Alojziju u Krašić

U srijedu 5. veljače ove godine na liturgijski spomendan sv. Agate, djevice i mučenice, sjemeništarci i odgojitelji sa zagrebačke Šalate hodočastili su u Krašić