Objavljeno 06.02.2018

Kategorija : Župna događanja

Peti dan devetnice u Krašić hodočastili župljani župe sv. Josipa iz Zagreba

Župa sv. Josipa, Zagreb - Trešnjevka na poziv župnika vlč. Ivana Vučaka je hodočastila peti dan devetnice posvećene našem Blaženiku Alojziju Stepincu u Krašić

U 17 sati počela je pobožnost i molitva svete krunice, a u 17.30 sati euharistijsko klanjanje nadahnuto tekstovima bl. Alojzija. U 18 sati započelo je sveto misno slavlje koje je predvodio župnik župe sv. Josipa, vlč. Damir Ocvirk u koncelebraciji s vlč. Ivanom Damijanovićem i domaćim župnikom Ivanom, a mješoviti zbor i tamburaški sastav svojim su prisustvom uveličali misno slavlje.

Vlč. Damir u svom je obraćanju vjernicima istaknuo kako je Blaženik volio sv. Josipa i svakodnevnom molitvom zagovarao svoj Hrvatski narod.

A poniznost i poslušnost Nebeskom Ocu kao i Majci Crkvi očitovala se u svakodnevnom životu i zato nam je naš Blaženik primjer istinske ljubavi prema svakom čovjeku. Njegova neizmjerna vjera u zagovor Nebeske Majke ga je jačala u Duhu Božje providnosti kojoj se svakodnevno prikazivao. To je naš Blaženik, molimo i vjerujmo da će Bog providjeti dan kada će ga uzdignuti na čast oltara svetih.

Na kraju sv. mise održan je kratki koncert u čast našeg Blaženika!

Kardinal Puljić u Krašiću: Trebamo obnoviti Stepinčevo svjedočanstvo vjere u Uskrsloga

Spomendan blaženog Alojzija Stepinca i ove je, jubilarne 20. obljetnice otkako je proglašen blaženim i 120. od njegova rođenja, privukao stotine hodočasnika iz cijele Hrvatske u Krašić.

„Stepinčevo srce poput Gospodinova srca“

Šestog dana devetnice na čast bl. Alojziju Stepincu, 7. veljače 2018. s početkom u 17 sati, u župu Krašić hodočastili su župljani župe Sveti Križ Začretje

Peti dan devetnice u Krašić hodočastili župljani župe sv. Josipa iz Zagreba

Peti dan naše Devetnice - župa sv. Josipa, Zagreb Trešnjevka i sestre služavke Maloga Isusa iz Zagreba.

Proslavljen četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva u Krašiću

Četvrti dan naše Devetnice - Novozagrebački Dekanat, misu predslavio preč. Ivan Topolnjak!

Drugi dan devetnice

Drugi dan devetnice - bogat dan za župu Krašić!