Objavljeno 06.02.2018

Kategorija : Župna događanja

Peti dan devetnice u Krašić hodočastili župljani župe sv. Josipa iz Zagreba

Župa sv. Josipa, Zagreb - Trešnjevka na poziv župnika vlč. Ivana Vučaka je hodočastila peti dan devetnice posvećene našem Blaženiku Alojziju Stepincu u Krašić

U 17 sati počela je pobožnost i molitva svete krunice, a u 17.30 sati euharistijsko klanjanje nadahnuto tekstovima bl. Alojzija. U 18 sati započelo je sveto misno slavlje koje je predvodio župnik župe sv. Josipa, vlč. Damir Ocvirk u koncelebraciji s vlč. Ivanom Damijanovićem i domaćim župnikom Ivanom, a mješoviti zbor i tamburaški sastav svojim su prisustvom uveličali misno slavlje.

Vlč. Damir u svom je obraćanju vjernicima istaknuo kako je Blaženik volio sv. Josipa i svakodnevnom molitvom zagovarao svoj Hrvatski narod.

A poniznost i poslušnost Nebeskom Ocu kao i Majci Crkvi očitovala se u svakodnevnom životu i zato nam je naš Blaženik primjer istinske ljubavi prema svakom čovjeku. Njegova neizmjerna vjera u zagovor Nebeske Majke ga je jačala u Duhu Božje providnosti kojoj se svakodnevno prikazivao. To je naš Blaženik, molimo i vjerujmo da će Bog providjeti dan kada će ga uzdignuti na čast oltara svetih.

Na kraju sv. mise održan je kratki koncert u čast našeg Blaženika!

Marijanski zavjet za Domovinu u našoj župi Krašić

Bratovština Marijanski zavjet za Domovinu je neprofitna udruga nastala 2015. godine na inicijativu mladih i branitelja-veterana Domovinskog rata sa željom da Bratovština i njeni članovi budu inicijatori promjena i stvaratelji novih zajedničkih vrijednosti

***ŽUPNI LISTIĆ TRINITAS***

Župni listić TRINITAS, 10.srpnja 2022.

Župni pastoralno - liturgijski listić TRINITAS

Župni listić  GODINA XIX  BROJ: 24/2022. 19.lipnja 2022.

***JAZOVKA***

***JAZOVKA*** Vidimo se u Sošicama za tjedan dana!

***TIJELOVO U KRAŠIĆU***