Objavljeno 06.02.2018

Kategorija : Župna događanja

Peti dan devetnice u Krašić hodočastili župljani župe sv. Josipa iz Zagreba

Župa sv. Josipa, Zagreb - Trešnjevka na poziv župnika vlč. Ivana Vučaka je hodočastila peti dan devetnice posvećene našem Blaženiku Alojziju Stepincu u Krašić

U 17 sati počela je pobožnost i molitva svete krunice, a u 17.30 sati euharistijsko klanjanje nadahnuto tekstovima bl. Alojzija. U 18 sati započelo je sveto misno slavlje koje je predvodio župnik župe sv. Josipa, vlč. Damir Ocvirk u koncelebraciji s vlč. Ivanom Damijanovićem i domaćim župnikom Ivanom, a mješoviti zbor i tamburaški sastav svojim su prisustvom uveličali misno slavlje.

Vlč. Damir u svom je obraćanju vjernicima istaknuo kako je Blaženik volio sv. Josipa i svakodnevnom molitvom zagovarao svoj Hrvatski narod.

A poniznost i poslušnost Nebeskom Ocu kao i Majci Crkvi očitovala se u svakodnevnom životu i zato nam je naš Blaženik primjer istinske ljubavi prema svakom čovjeku. Njegova neizmjerna vjera u zagovor Nebeske Majke ga je jačala u Duhu Božje providnosti kojoj se svakodnevno prikazivao. To je naš Blaženik, molimo i vjerujmo da će Bog providjeti dan kada će ga uzdignuti na čast oltara svetih.

Na kraju sv. mise održan je kratki koncert u čast našeg Blaženika!

Varaždinski biskup u miru mons. Mrzljak u Krašiću proslavio 50 godina svećeništva

Mons. Josip Mrzljak, biskup u miru, a donedavni varaždinski biskup, u subotu 30. studenoga proslavio je 50 godina svećeništva

Misa Zahvalnica i završetak hodočasničke godine u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru

U nedjelju, 27. listopada 2019., proslavljena je misa Zahvalnica i završetak hodočasničke godine u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru, najstarijem svetištu sjeverozapadne Hrvatske.

Hodočašće Nadbiskupske klasične gimnazije u Karlovac i Krašić

Održan 7. hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću

Održan 7. hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću U Krašiću, rodnoj župi hrvatskog blaženika Alojzija Stepinca, u subotu 19. listopada održan je sedmi susret hrvatskih i slovenskih katolika.

U Krašiću proslavljena 25. obljetnica svećeništva vlč. Darka Pužina

Svečanim euharistijskim slavljem u nedjelju 7. srpnja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću, svečano je proslavljena 25. obljetnica svećeništva vlč. Darka Pužina.

Cvjetnica u Krašiću!

Procesijom i misnim slavljem, kao i diljem domovine proslavljen blagdan Cvjetnice.