Objavljeno 30.11.2017

Kategorija : Aktualnosti iz života Zagrebačke nadbiskupije

Održan drugi sastanak Povjerenstva za Četvrto tematsko područje

U četvrtak, 30. studenoga 2017. u 11 sati, u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije održan je drugi sastanak Povjerenstva za četvrto tematsko područje Crkva zagrebačka u hrvatskome društvu. Na sastanku su sudjelovali svi članovi Povjerenstva: mons. dr. Stjepan Baloban, voditelj, mons. Zlatko Koren, s. Jelena Lončar, gđa Blaženka Jančić i prof. dr. sc. Gordan Črpić, uz nazočnost dr. Denisa Barića, tajnika Sinode.

Članovi Povjerenstva osvrnuli su se na tijek Četvrtoga sinodskog zasjedanja, a osobito na broj intervenata članova Sinode te na njihovu zastupljenost po pojedinim temama.

U tome smislu, zadatak članova Povjerenstva je oblikovati prijedloge (propositiones) na temelju intervenata koje su članovi Sinode prijavili i predali Tajništvu Sinode tijekom dva dana zasjedanja, 24. i 25. studenoga 2017., kao i u roku od tri dana nakon završetka održane sinodske rasprave.

Četvrto sinodsko zasjedanje obuhvatilo je sveukupno 120 intervenata u koje su uključeni, na temelju čl. 25. Pravilnika Sinode, i prilozi koje su vjernici Zagrebačke nadbiskupije uputili Tajništvu Sinode kao svoj izvanjski doprinos radu Sinode.

Naposljetku, razrađena je metodologija rada kojom će se Povjerenstvo voditi pri izradi prijedloga, a dogovorena je i konkretna podjela zadataka. Sastanak je završen u 12.00 sati. Sljedeći sastanak Povjerenstva dogovoren je za 7. prosinca 2017.

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije

Marijanski zavjet za Domovinu u našoj župi Krašić

Bratovština Marijanski zavjet za Domovinu je neprofitna udruga nastala 2015. godine na inicijativu mladih i branitelja-veterana Domovinskog rata sa željom da Bratovština i njeni članovi budu inicijatori promjena i stvaratelji novih zajedničkih vrijednosti

***ŽUPNI LISTIĆ TRINITAS***

Župni listić TRINITAS, 10.srpnja 2022.

Župni pastoralno - liturgijski listić TRINITAS

Župni listić  GODINA XIX  BROJ: 24/2022. 19.lipnja 2022.

***JAZOVKA***

***JAZOVKA*** Vidimo se u Sošicama za tjedan dana!

***TIJELOVO U KRAŠIĆU***