Objavljeno 30.11.2017

Kategorija : Aktualnosti iz života Zagrebačke nadbiskupije

Održan drugi sastanak Povjerenstva za Četvrto tematsko područje

U četvrtak, 30. studenoga 2017. u 11 sati, u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije održan je drugi sastanak Povjerenstva za četvrto tematsko područje Crkva zagrebačka u hrvatskome društvu. Na sastanku su sudjelovali svi članovi Povjerenstva: mons. dr. Stjepan Baloban, voditelj, mons. Zlatko Koren, s. Jelena Lončar, gđa Blaženka Jančić i prof. dr. sc. Gordan Črpić, uz nazočnost dr. Denisa Barića, tajnika Sinode.

Članovi Povjerenstva osvrnuli su se na tijek Četvrtoga sinodskog zasjedanja, a osobito na broj intervenata članova Sinode te na njihovu zastupljenost po pojedinim temama.

U tome smislu, zadatak članova Povjerenstva je oblikovati prijedloge (propositiones) na temelju intervenata koje su članovi Sinode prijavili i predali Tajništvu Sinode tijekom dva dana zasjedanja, 24. i 25. studenoga 2017., kao i u roku od tri dana nakon završetka održane sinodske rasprave.

Četvrto sinodsko zasjedanje obuhvatilo je sveukupno 120 intervenata u koje su uključeni, na temelju čl. 25. Pravilnika Sinode, i prilozi koje su vjernici Zagrebačke nadbiskupije uputili Tajništvu Sinode kao svoj izvanjski doprinos radu Sinode.

Naposljetku, razrađena je metodologija rada kojom će se Povjerenstvo voditi pri izradi prijedloga, a dogovorena je i konkretna podjela zadataka. Sastanak je završen u 12.00 sati. Sljedeći sastanak Povjerenstva dogovoren je za 7. prosinca 2017.

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije

Varaždinski biskup u miru mons. Mrzljak u Krašiću proslavio 50 godina svećeništva

Mons. Josip Mrzljak, biskup u miru, a donedavni varaždinski biskup, u subotu 30. studenoga proslavio je 50 godina svećeništva

Misa Zahvalnica i završetak hodočasničke godine u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru

U nedjelju, 27. listopada 2019., proslavljena je misa Zahvalnica i završetak hodočasničke godine u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru, najstarijem svetištu sjeverozapadne Hrvatske.

Hodočašće Nadbiskupske klasične gimnazije u Karlovac i Krašić

Održan 7. hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću

Održan 7. hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću U Krašiću, rodnoj župi hrvatskog blaženika Alojzija Stepinca, u subotu 19. listopada održan je sedmi susret hrvatskih i slovenskih katolika.

U Krašiću proslavljena 25. obljetnica svećeništva vlč. Darka Pužina

Svečanim euharistijskim slavljem u nedjelju 7. srpnja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću, svečano je proslavljena 25. obljetnica svećeništva vlč. Darka Pužina.

Cvjetnica u Krašiću!

Procesijom i misnim slavljem, kao i diljem domovine proslavljen blagdan Cvjetnice.