Objavljeno 30.11.2017

Kategorija : Aktualnosti iz života Zagrebačke nadbiskupije

Održan drugi sastanak Povjerenstva za Četvrto tematsko područje

U četvrtak, 30. studenoga 2017. u 11 sati, u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije održan je drugi sastanak Povjerenstva za četvrto tematsko područje Crkva zagrebačka u hrvatskome društvu. Na sastanku su sudjelovali svi članovi Povjerenstva: mons. dr. Stjepan Baloban, voditelj, mons. Zlatko Koren, s. Jelena Lončar, gđa Blaženka Jančić i prof. dr. sc. Gordan Črpić, uz nazočnost dr. Denisa Barića, tajnika Sinode.

Članovi Povjerenstva osvrnuli su se na tijek Četvrtoga sinodskog zasjedanja, a osobito na broj intervenata članova Sinode te na njihovu zastupljenost po pojedinim temama.

U tome smislu, zadatak članova Povjerenstva je oblikovati prijedloge (propositiones) na temelju intervenata koje su članovi Sinode prijavili i predali Tajništvu Sinode tijekom dva dana zasjedanja, 24. i 25. studenoga 2017., kao i u roku od tri dana nakon završetka održane sinodske rasprave.

Četvrto sinodsko zasjedanje obuhvatilo je sveukupno 120 intervenata u koje su uključeni, na temelju čl. 25. Pravilnika Sinode, i prilozi koje su vjernici Zagrebačke nadbiskupije uputili Tajništvu Sinode kao svoj izvanjski doprinos radu Sinode.

Naposljetku, razrađena je metodologija rada kojom će se Povjerenstvo voditi pri izradi prijedloga, a dogovorena je i konkretna podjela zadataka. Sastanak je završen u 12.00 sati. Sljedeći sastanak Povjerenstva dogovoren je za 7. prosinca 2017.

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije

POGLAVARI I BOGOSLOVI SJEMENIŠTA "REDEMPTORIS MATER" POSJETILI KRAŠIĆ

Poglavari s bogoslovima biskupijskih misijskih sjemeništa "Redemptoris mater" iz Pule i Sarajeva u nedjelju 8. travnja 2018. posjetili su Krašić i sudjelovali na svetoj misi u 11 sati.

PROSLAVA 120. OBLJETNICE ROĐENJA BL. ALOJZIJA STEPINCA

HODOČAŠĆE U SVETU ZEMLJU

Izrael - SVETA ZEMLJA

Hodočašće Đakovačko-Osječke nadbiskupije u Krašić

Kardinal Puljić u Krašiću: Trebamo obnoviti Stepinčevo svjedočanstvo vjere u Uskrsloga

Spomendan blaženog Alojzija Stepinca i ove je, jubilarne 20. obljetnice otkako je proglašen blaženim i 120. od njegova rođenja, privukao stotine hodočasnika iz cijele Hrvatske u Krašić.

„Stepinčevo srce poput Gospodinova srca“

Šestog dana devetnice na čast bl. Alojziju Stepincu, 7. veljače 2018. s početkom u 17 sati, u župu Krašić hodočastili su župljani župe Sveti Križ Začretje